יריעות ביטומניות לאיטום הגג

איטום גג בשיטת עשה זאת בעצמך האם זה כדאי?

erezfarm

עם הגיע החורף הרבה אנשים מגלים לפתע כי הגג שמעל ראשם שאמור להגן עליהם מפני הגשם אינו עושה את העבודה כמו שצריך ולפתע לאחר הגשם ישנם נזילות או רטיבות בגג. נזילות בתוך הבית הם עניין לא נעים ביותר כנ"ל לגבי רטיבות שאחריה מגיע עובש וריח לא נעים בתוך הבית. ישנם מקרים בהם מתגלה הנזילה רק לאחר שמופיעים כתמי עובש שחורים על תקרת הבית. ישנם שיטות שונות כיצד לנקות את כתמי העובש מהתקרה או מהקיר אך למעשה זה אינו פתרון לבעיה.

האם ניתן לסתום את הנזילות ולחזור לשגרה?

כאשר ניגשים לחנות המוכרת חומרי איטום לגג ישנם כאלו שיגידו לנו שנוכל להשתמש בחומר איטום על מנת לסגור את הדליפה בבית אך למעשה איטום נזילות למעשה הוא נושא מורכב ביותר אפילו למקצוענים.ישנם מגוון שיטות איטום אשר משתמשים בהם כיום בענף האיטום במדינת ישראל יש את שיטת  הזפת הרגיל והמסורתי ויש את שיטת האיטום ביריעות ביטומניות ועוד שיטות נרחבות נזילה או דליפה של מים אל תוך הבית מראה על כשל באיטום כל הגג כולו ויש צורך להתייחס לשיטת האיטום שביצעו בעבר על גג הבית. היות והמים מחלחלים ומגיעים מקום הנמוך ביותר שהם יכולים להגיע לא תמיד מהיכן שחודרים המים זהו מקור הבעיה. ברוב המקרים המים חודרים מאזור אחר בגג  מחלחלים אל מקום אחר ונצברים באיזור הנמוך שהם יכולים להגיע ומשם חודרים המים לכן גם אם נאטום את האזור "הנגוע" לאו בהכרח כי הבעיה תיפטר. בנוסף אנו יכולים לגרום לבעיה יותר חמורה היות ואין מקום למים לצאת החוצה המים ימשיכו להצטבר וימישיכו לחלחל אל מקומות אחרים ולמעשה מה שקורה זה שאנו מגדילים את הבעיה למימד הרבה יותר גדול.

האם יש צורך לבצע איטום על כל הגג?

יריעות ביטומניות לאיטום הגג
יריעות ביטומניות לאיטום הגג

כיום ישנם שיטות מסוימות לגלות נזילות באמצעות טכנולוגיה ישנה מלצמה תרמית שאמורה לגלות את מקור הבעיה אך גם שימוש במצלמה שכזו לא תמיד פותר את הבעיה עצמה היות והמצלמה יודעת לזהות הצטברות של מים עומדים לפי הבדלי טמפרטורה לאו בהכרח כי היכן שמצטברים המים שם נמצאת הבעיה.יהיו בעלי מקצוע כאלו שיוכלו להציע איטום נקודתי של מקור הנזילה אך כפי שאמרנו רוב הסיכויים שהבעיה לא תיפטר לפיכך ההמלצה הטובה ביותר היא לאטום את כל הגג מהתחלה ורק כך יכולים לפתור את הבעיה לצמיתות. כדי להנות מתוצאות טובות לאורך זמן יש להשקיע.

תנו למקצוענים לעבוד קשה בשבילכם

איטום ותיקון גגות הוא נושא למקצוענים בלבד האיטום דורש ידע ומקצוענות כדי למנוע בעתיד הישנות של נזילות ודליפות בתוך הבית. היות וישנם מגוון סוגי איטומים ולכל גג יש את סוג האיטום המתאים לו בהתאם לחומרים שכבר אטמו בהם בעבר את הגג לכן יש צורך בעזרה של בעל מקצוע מיומן.

איטום גגות על ידי איש מקצוע
איטום גגות על ידי איש מקצוע

כאשר מעוניינים לבחור בעל מקצוע מיומן שיכל לבצע עבורנו את איטום הגג אנו צריכים לשים לב לכמה פרטים חשובים. בראש ובראשונה יש לקבל המלצות על טיב העבודה של קבלן האיטום וכן לגבי השירות הניתן מקבלן האיטום בנוסף יש לקבל אחריות על העבודה עבודה ללא מתן אחריות היא פשוט השלכת הכסף המשולם על העבודה לפח האשפה חשוב לזכור כי טעמו הטוב של המחיר הנמוך מתפוגג מהר לעומת טעמו הרע של ביצוע עבודה בצורה גרועה.

לסיכום, ההמלצה הטובה ביותר היא הזמנת קבלן איטום מקצועי מיומן ומנוסה שייעד כיצד להתמודד עם הנזילות וחדירות המים שמגיעות מגג הבית.  אם אינכם רוצים שחדר השינה ייהפך לבריכה השכונתית בחודשי החורף אל תנסו את זה לבד בבית.